TEL-BOR | Przewierty sterowane & roboty ziemne od 1990r biuro@telbor.pl

przewierty sterowane Lublin, Rzeszów Kielce

Przewierty sterowane - Lublin, Rzeszów, Kielce

Przewierty sterowane to nowoczesna technologia bez wykopowa, wykorzystująca kilkuetapowe wiercenie w gruncie. Doskonały efekt zagwarantowany jest przez sprzęt najwyższej klasy oraz wyliczenia trajektorii odwiertu. Przewierty sterowane cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza w większych miastach, takich jak Lublin.

przewierty sterowane Lublin, Rzeszów Kielce 1

Jakie są zalety technologi HDD? 

Technologia HDD (ang. Horizontal Directional Drilling) umożliwia wykonanie przewiertów horyzontalnych, nazwanych tak z racji niemal poziomej trajektorii odwiertu. Aby faktyczny przewiert pokrywał się idealnie z planem projektowym, wykorzystuje się profesjonalne systemy pomiarowe i sterujące. Pozwala to uniknąć niszczenia gruntu oraz skraca trasę rurociągu. W naszych realizacjach wykorzystujemy wiertnicę Ditch Witch, która pozwala na wykonanie przewiertu do długości 200m.
Większość pracy realizowana jest pod ziemią, co znacznie zmniejsza eksploatowany teren podczas pracy. Przewierty sterowane to również niższe koszty, które zostają zminimalizowane dzięki nienaruszalności terenu i braku powstałych szkód.

 

 

W jaki sposób wykonujemy przewierty sterowane?

Cały proces horyzontalnych przewiertów sterowanych można podzielić na kilka etapów, których podstawą jest odpowiedni projekt. Warto zaznaczyć, że metoda przewiertów sterowanych pozwala na prace w każdych warunkach gruntowych.

przewierty sterowane Lublin, Rzeszów Kielce 21. Przewiert pilotażowyPierwszy etap wiercenia wykonany przy pomocy głowicy sterowanej, w której znajduje się nadajnik z wyznaczoną trasą. Pozwala to na ewentualne korygowanie trajektorii odwiertu. Powstały w trakcie wiercenia urobek zostaje transportowany na zewnątrz przez płuczkę wiertniczą (bentonitową).

2. Poszerzanie powrotneNa miejsce głowicy sterującej zamontowana zostaje głowica rozwierająca, która poszerza otwór do średnicy umożliwiającej montaż rury. Do dyspozycji Klienta jest średnica od 50 mm do 350 mm.

3. Instalacja rurociągu - Ostatni etap wymaga rury przewodowej połączonej z rurami płuczkowymi z pomocą specjalnej głowicy do wciągania rur. Podczas wciągania rury pracuje rozwiertak, znajdujący się przed głowicą, który zasklepia otwór. Płuczka wiertnicza ciągle pracuje, wynosząc pozostałości urobku.

 

przewierty sterowane Lublin, Rzeszów Kielce 3

W jakich sytuacjach wykonujemy przewierty sterowane?

Zaawansowana technologia HDD idealnie nadaje się do terenów zurbanizowanych, gdzie występuje wiele przeszkód. Czyli wszędzie tam, gdzie nie można wykonać odkrytego wykopu pod instalacje kablowe lub rurociągi. Mowa o takich przeszkodach jak drogi, autostrady, gęste sieci i instalacje, kanały, rzeki, a nawet sytuacje, gdy należy wykonać przewiert bez ingerencji w tereny naturalne.
W naszej firmie wykonujemy przewierty sterowane na terenie Lublina oraz jego okolic w celu odwiertu pod sieci telekomunikacyjne i światłowodowe. Równie często pokonujemy sieci kanalizacyjne, wodne, gazowe oraz energetyczne. W każdym przypadku przewiert wykonywany jest z najwyższą dokładnością dla pełnego bezpieczeństwa całego projektu.

Super User